Serwer Bitewny używa języka:
 

Wprowadzenie Serwer Bitewny

 Witamy na Bitewnym Serwerze KnightFight!
Tu możesz brać udział w międzynarodowych bitwach i rywalizować z wojownikami z wielu państw oraz światów na wielonarodowym polu bitwy. Walcząc w bitwach używasz broni i wyposażenia, które używałeś przed rozpoczęciem. Przynieś również wszystkie medale, które możesz posiadać i które aktualnie znajdują się w Twoim inwentarzu. Nie będziesz w stanie zmienić swojego wyposażenia, a także modyfikować swojej postaci podczas aktywnej sesji w Bitewnym Serwerze. Podczas bitwy poziom i doświadczenie postaci nie ulegają zmianie!

 Bitwy.
Jako wojownik Bitewnego Serwera do każdej walki przystępujesz z pełnym stanem zdrowia, a poziom Twojej postaci nie ulega zmianie. Najwyższy Marszałek Holstein – Sędzia Zjednoczonych Bitewnych Narodów przyznaje w bitwie punkty i złoto za zwycięskie, ofensywne walki. Nagroda zależna jest od efektywności walki pokonanego przeciwnika. Im silniejszy jest Twój przeciwnik w porównaniu do Twojej postaci, tym nagroda będzie wyższa! Skuteczność bitewna rycerza zależy od statystyk postaci i ekwipunku, którego używał na domowym serwerze, gdy sesja bitewna została rozpoczęta, i nie zmieni go podczas całej sesji!

 Kiedy i jak często mogę walczyć?
W zależności, jaką opcję rozgrywki wybrałeś przy rejestrowaniu się do trwającej sesji, możesz przeprowadzić tylko określona liczbę ofensywnych walk i pozostać na polu walki przez określony czas. Nieważne którą opcję wybrałeś, nie możesz przeprowadzić więcej niż 100 walk w ciągu 24 godzin. Tak jak na Twoim domowym serwerze, możesz ostygnąć po każdym ataku jaki przeprowadzisz -długość przerwy zależy od opcji jaką wybrałeś podczas rejestracji dla obecnej sesji walki. Nie możesz atakować tego samego przeciwnika częściej niż co 12 godzin, a Twoja postać może być atakowana co 5 minut.

 Nieumarłe dusze pola bitwy
Wielu wojowników, którzy polegli na polu bitwy nie potrafią przestać walczyć, nawet kiedy zabrała ich śmierć. Ci niespokojni wojownicy powracają I nawiedzają pole bitwy jako upiorni nie-gracze (NPCs). Te biedne dusze są często nieświadome statusu swojej egzystencji, ponieważ utknęły między dwoma światami. Preferują atakować ludzkich przeciwników i – jak w przypadku zwykłych użytkowników Serwera Bitewnego – ich czas na polu bitwy jest ograniczony.

 Królewska Loteria
Na zakończenie każdej kompletnej sesji bitewnej każdy gracz otrzyma kupon loteryjny za każde 100 ataków przeprowadzone podczas sesji bitewnej. Zwycięzcy Królewskiej Loterii mogę otrzymać złoto, kamienie szlachetne lub konto Premium dla swojego konta w domowym świecie gry.

 Kurier.
Poczta kurierska pozwala przesyłać i otrzymywać wiadomości od innych graczy. Tutaj także możesz zobaczyć swoje raporty o obronie, lub ataku. Odkąd Serwer Bitewny jest serwerem międzynarodowym, PRZED wysłaniem wiadomości należy rozważyć czy odbiorca będzie w stanie zrozumieć teść wiadomości. Możesz wysyłać wiadomości wyłącznie do wojowników, którzy są aktualnie zalogowani w tej samej Bitwie Serwerowej, w której bierzesz udział. Jeżeli odbiorca nie jest zalogowany w bitewnej sesji, może odczytać wiadomość po ponownym zalogowaniu się do sesji (wiadomość będzie zaznaczona na szaro). To samo dotyczy raportów z ataków i obrony w czasie, gdy gracz nie był zalogowany na bitewnym serwerze.

 Zakończenie sesji bitewnej przed czasem.
Możesz zakończyć sesję bitewną przed czasem (patrz: pole bitwy -> anuluj sesję). Jeżeli zdecydujesz się zakończyć trwającą sesję, nie otrzymasz złota ani doświadczenia! Pamiętaj, że możesz być niezdolny do uczestnictwa w nowej sesji przez określony czas po zakończeniu obecnej (zależy od używanych ustawień sesji).

 Koniec bitewnej sesji.
Jeżeli skończy się czas sesji, lub zostanie osiągnięta maksymalna liczba walk przewidziana dla obecnej sesji, Twoja bitwa się skończy. W tym wypadku Najwyższy Marszałek Holstein zasili Twoje konto na domowym serwerze punktami doświadczenia (bazując na zebranych podczas walk na serwerze punktach), oraz złoto które zdołałeś zebrać podczas walk. Jeżeli wypełnisz wymagania na medal, otrzymasz go w ramach nagrody.

 Medale.
Za szczególnie udane sesje bitewne mogą zostać przyznane nagrody. Następuje to na koniec sesji, jak również na koniec sezonu bitewnego. Sezon rozpoczyna się 1, a kończy się ostatniego dnia kalendarzowego miesiąca. Medale nadawane są Twojej postaci na serwerze domowym. Jeżeli dodasz je do swojej kolekcji, będą one widoczne dla innych graczy. Wszelkie informacje odnośnie medalu dotyczą Serwera Bitewnego, na którym medal został wygrany wraz z datą i czasem, w którym medal został przyznany. Nie są przyznawane medale za sesje, które zostały zakończone przed czasem. Wszystkie medale mogą być zachowane na stałe!

Do zdobycia jest łącznie 30 medali w trzech różnych kategoriach:

 Medale za aktywność. 
Takie medale będą przyznawane na koniec każdej sesji, za wydarzenia które mogą występować regularnie na serwerze bitewnym. Np. medal za zrealizowanie 1500 ataków, za zdobycie odpowiedniej ilości złota na tym serwerze lub za udział w określonej liczbie sesji na serwerze.

 Medale za ustanowienie rekordu. 
Medale te będą przyznawane raz na 100 walk przeprowadzonych na serwerze bitewnym. Na koniec sesji wszyscy gracze, którzy wypełnili wymagania będą nagradzani medalem. Medale służyć będą jako zapis rekordów z pola walki.

 Medale dla czołowej 10 podczas sezonu. 
Na koniec każdego sezonu (liczone w miesiącach kalendarzowych!) rozdawane będą sezonowe nagrody dla zdobywców medali na ich domowych światach. Wszystkie walki, które odbyły się w ostatnim sezonie są szacowane w celu wskazania zwycięzców. Opis medalu będzie wyglądał następująco: ”Medal za zdobycie 3 miejsca z czołowej 10 wojowników z największym dorobkiem zdobytego złota w sezonie 08/2010, na pierwszym serwerze bitewnym”. Są cztery kolory medali: złoty (1 miejsce), srebrny (2 miejsce), brązowy (3 miejsce) i czarny (miejsca od 4 do 10).

Ostatnie 2 kategorie medali oferują również medale dla zdobywców 2-go miejsca, są to tzw.: "medale za waleczność". Są przyznawane za feralne sesje.

 Ranking.
Występuje kilka rożnych metod sortowania wyników. Klikając na kolumnę sortujemy dane używając danej kolumny jako odnośnika. Wygrana jest pokazywana w każdej tabeli z wynikami. W tabeli zapisywane są takie dane jak liczba zwycięstw, przegranych, punktów z walki, straty zadane wrogom oraz suma całkowita zdobytego złota.

 PvP - trwająca sesja. 
Ta tabela wyników segreguje wojowników bazując na wygranych w trwającej sesji. 10,000 najskuteczniejszych graczy jest pokazywanych w tabeli, która jest ciągle aktualizowana.

 PvP – pełny podgląd. 
Ta tabela porządkuje wszystkich graczy, którzy walczyli na serwerze bitewnym bazując na ich sukcesach po zakończonej sesji. Zestawienie zawiera walki zakończone przed czasem i wszystkie porażki lub obrażenia doznane podczas tych sesji! Tabela jest aktualizowana na bieżąco, a rangi są przyznawane podczas procesu aktualizacji. Stopnie są obliczane na podstawie osiągniętego sukcesu walki (S). Wartość ta zmniejsza się dla wszystkich graczy w ciągu doby o mały procent; ma to na celu nagradzać aktywność i dać nowym graczom szansę wywalczenia ich drogi na szczyt rankingu PvP!

 Pośrednie wyniki dla aktualnej sesji. 
Ta tabela pokazuje graczy posortowanych zgodnie z ich sukcesami z każdej sesji, w której brali udział podczas przedziału czasowego jaki wybrałeś do wyświetlenia. Sesje zakończone przed czasem nie są zliczane. Wyświetlone dane mogą zawierać wielokrotne sesje walk dla tego samego gracza, jeśli ukończył on wielokrotną sesję podczas przedziału czasowego jaki wybrałeś. Coroczny przegląd zawiera 10.000 najbardziej udanych walk w minionym roku. Coroczny przegląd jest aktualizowany okresowo, a inne są aktualizowane na bieżąco.

 Pełny podgląd. 
Ta tabela zawiera 10.000 najlepszych zakończonych sesji, biorąc pod uwagę ich wynik. Wielokrotne sesje dla tego samego gracza mogą być wyświetlane, ponieważ tabela jest oparta na danych sesji, a nie na danych graczy. Ten przegląd jest aktualizowany na bieżąco.

 Międzynarodowy przegląd 
Jest to przegląd średni wyników dla zakończonych walk posortowanych po narodowości graczy (aktualizowane na bieżąco).

 Rangi
1000 najlepszych wojowników PvP z pełnego przeglądu otrzymuje indywidualną rangę i symbol rangi, który jest wyświetlany w awatarze wojownika. Ranga i symbol pozostaną niezmienne na czas nieokreślony, lecz ulegną zmianie jeśli ranga się zmieni. Marszałek Holstein nadaje następujące rangi:
Symbol Ranga dobra Ranga neutralna Ranga zła
Żółtodziób
Żółtodziób
Żółtodziób
Żółtodziób
Żółtodziób
Żółtodziób
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz
Szeregowy
Szeregowy
Szeregowy
Szeregowy
Szeregowy
Szeregowy
Kapral Lancy
Kapral Lancy
Kapral Lancy
Kapral Lancy
Kapral Lancy
Kapral Lancy
Sierżant
Sierżant
Sierżant
Sierżant
Sierżant
Sierżant
Główny Sierżant
Główny Sierżant
Główny Sierżant
Główny Sierżant
Główny Sierżant
Główny Sierżant
Porucznik
Porucznik
Porucznik
Porucznik
Porucznik
Porucznik
Podpułkownik
Podpułkownik
Podpułkownik
Podpułkownik
Podpułkownik
Podpułkownik
Major
Major
Major
Major
Major
Major
Generał
Generał
Generał
Generał
Generał
Generał
Marszałek Polowy
Marszałek Polowy
Marszałek Polowy
Marszałek Polowy
Marszałek Polowy
Marszałek Polowy
Monarcha Światła
Monarcha Światła
Monarcha
Monarcha
Monarcha Ciemności
Monarcha Ciemności


 Wyloguj.
Używając opcji "Wyloguj" w głównym menu, możesz opuścić serwer bitewny. Dzieje się to również automatycznie po pewnym czasie nieaktywności. Jeśli Twój komputer jest używany przez więcej niż 1 osobę, powinieneś również wylogować się ze swojego konta na domowym serwerze, aby upewnić się że nikt nie uzyska dostępu do Twojej sesji bitewnej. Opcja „Pole Bitwy” w głównym menu na Twoim domowym świecie może być używana każdorazowo aby wrócić na serwer bitewny i kontynuować trwająca sesję.