Voľba jazyka na Battle Serveri:
 

Návod Battle Server

 Vitajte na Knightfight Battle serveri!
Tu sa môžete zúčastniť medzinárodných súbojov a stretnúť sa s bojovníkmi rôznych národností a herných svetov na nadnárodnom bojisku. Zúčastnite sa súbojov použitím zbraní a vybavenia, ktoré máte na sebe pri vstupe na bojisko. Môžete tiež získať medaile, ktoré nájdete vo svojej medailovej zbierke. Nemôžete meniť svoje vybavenie a meniť svoju postavu ako ste zvyknutý v priebehu bojového ťaženia. Úroveň a skúsenosti vašej postavy nebudú zmenené!

 Súboje
Ako bojovník na bojisku bude mať vaša postava vždy maximálnu životnú energiu a úroveň postavy sa nikdy nezmení. Najvyšší Maršal z Holsteinu (Bojový Sudca z Organizácie Spojených národov pre Battlefield) - rozhoduje a odmeňuje body zo súbojov a zlato za útočné víťazné súboje. Odmena závisí na bojovom koeficientu porazeného protivníka. Čím silnejší bude súperov bojovník, tým vám bude udelená väčšia odmena! Bojový koeficient bojovníka závisí na natrénovaných schopnostiach a vybavenia hráča na domácom hernom serveri, ktoré pri vstupe do bojového ťaženia nie je možné meniť!

 Kedy a ako často môžte bojovať ?
Toto všetko závisí, aký typ bojového ťaženia si zvolíte pri prihlásení sa do tohto ťaženia. Môžete si zvoliť celkový počet útočných súbojov ako dlho chcete pôsobiť na bojisku. Nezávisí, čo si vyberiete, nemusíte vykonávať viac než 100 útočných súbojov 24 hodín. Tak ako na domácom hernom serveri aj tu existuje niekoľko minútových čakaní na ďalší súboj. Ďalšie čakanie závisí na tom, ktoré bojové ťaženie ste si pri registrácii zvolili. Nemôžete útočiť na toho istého súpera v priebehu 12 hodinovej periódy a vaša postava môže byť napadnutá každých 5 minút.

 Nemrtvé duše na bitevnom poli
Mnoho bojovníkov, ktorí zomreli na bojisku, nemôžu prestať bojovať aj po smrti. Títo nepokojní bojovníci sa vrátili do obľúbeného bojiska ako príšerné nemrtvé ne-hráčske postavy (NPC). Tieto úbohé duše sú často zmätené a neisté o stave svojej vlastnej existencie, pretože uviazli medzi svetmi. Dávajú prednosť útokom proti ľudským súperom a ich čas na bojisku je tiež obmedzený.

 Kráľovská lotéria
Na konci každého bojového ťaženia dostane každý hráč tiket lotéria za každých 100 útokov, ktoré vykonal počas bojového ťaženia. Víťazi kráľovskej lotérie môžu dostať zlato, drahokamy alebo Prémiový balíček určitej dĺžky na ich účet na domácom hernom svete.

 Kuriér Battle serveru
Kuriér môže byť použitý na zasielanie a prijímanie pôšt od iných bojovníkov na Battle serveri a tiež obsahuje všetky prehľady útočných aj obranných súbojov. Battle server je medzinárodný, preto je dôležité myslieť na to, že príjemca pošty by mal porozumieť vašej odoslanej pošte. Môžete posielať správy bojovníkom, ktorí sa aktuálne prihlásili do bojového ťaženia, príjemca si môže prečítať pošty až po prihlásení do aktuálného bojového ťaženia (pošta bude označená šedou farbou). Rovnako tak platí aj pre útočné a obranné prehľady súbojov v priebehu doby, po ktorej sa hráč neprihlásil na Battle server.

 Predčasné ukončenie bojového ťaženia
Môžete predčasne ukončiť práve prebiehajúce bojové ťaženie (vstúpite na bojisko -> zrušiť bojové ťaženie). Ak ste sa rozhodli predčasne ukončiť práve prebiehajúce bojové ťaženie, neobdržíte žiadne zlato a skúsenostné body za kompletné ťažení.

 Koniec bojového ťaženia
Ak sa skončí termín vymedzený na bojové ťaženie alebo dosiahnete maximálny počet povolených súbojov pre typ zvoleného bojového ťaženia, vaše bojové ťaženie sa tým ukončí. V takomto prípade vám Najvyšší Maršal z Holsteinu pošle na váš účet na domáci herní server skúsenostné body (body, ktoré boli nazhromaždené v priebehu bojového ťaženia) a zlato, ktoré ste v priebehu súbojov získali. Ak ste splnili požiadavky na medailu, budete tiež odmenený medailou!

 Medaile
Pre obzvlášť úspešné bojové ťaženie budete odmenený/á. Toto nastane na konci bojového ťaženia alebo na konci celej bojovej sezóny. Sezóna začína prvý deň a končí posledný deň v kalendárnom mesiaci. Medaile sú udeľované vašej postave na domácom hernom serveri. Ak si pridáte medaile do svojej medailovej zbierky, medaile budú viditeľné pre ostatných hráčov. Akékoľvek informácie o medailách nájdete na Battle serveri (ktoré medaile boli vyhrané a dátum a čas, kedy ste nimi boli odmenení). Pokiaľ bolo bojové ťaženie ukončené predčasne, nemáte nárok na žiadnu medailu. Všetky medaile budú uchované navždy.

Existuje celkom 30 rozdielnych medailí v troch rôznych kategóriách:

 Medaile za vašu aktivitu 
Tieto medaile budú ako odmena na konci každého bojového ťaženia pre prípad, ktorý sa môže regulárne stať na Battle serveri. Tieto medaile získate za 1500 útokov, za krádež určitého množstva zlata na tomto serveri alebo sa zúčastníte určitého počtu bojových ťažení na Battle serveri.

 Medaile za vytvorenie rekordov 
Tieto medaile budú ako odmena za 100 bojových ťažení na Battle serveri. Hráči, ktorí splnili požiadavky, budú odmenení na konci bojového ťaženia. Medaile slúžia ako „rekord bojiska“.

 Medaile pre TOP 10 bojových ťažení v priebehu bojovej sezóny 
Na konci každej bojovej (kalendárny mesiac) Battle server rozdelí sezónne odmeny medailovým víťazom na ich domáce herné serveri. Všetky bojové ťaženia, ktoré sa konali v poslednej sezóne sú použité pre výpočet víťazov. Typický popis medaile bude napríklad: „Medaila číslo 4 z 10 bojovníkov s najvyšším počtom (2821) zlata odmenená v priebehu sezóny 09/2010 na Battle serveri 1“. Sú tu 4 rozdielne farby pre medaile: zlatá (prvé miesto), strieborná (druhé miesto), bronzová (tretie miesto) a čierna (štvrté až desiate miesto).

Posledné dve kategórie medailí tiež ponúkajú medaile pre porazených, tie sú nazývané „Medaile za chrabrosť“. Medaile sú odmeňované za extrémne nevydarené bojové ťaženia.

 Najvyššie skóre
Tu sa nachádza niekoľko rozdielnych zobrazení v najvyššom skóre. Klikaním na stĺpce v najvyššom skóre sa vám usporiadajú dáta. Úspešný súboj (V) je ukázaný v každej tabuľke najvyššieho skóre. Úspešný súboj sa započíta, tak rovnako ako počet víťazstiev, prehier, bojových bodov, počet zásahov, ktoré ste udelili a obdržali a celkový počet zlata, ktoré ste získali svojimi útokmi.

 PvP - priebežné bojové ťaženie 
Toto najvyššie skóre zobrazuje bojovníkov, ktoré je založené na ich úspešnom (práve prebiehajúcom) bojovom ťažení. 10000 najviac úspešných bojovníkov je v tejto tabuľke aktualizovaných v pravidelných intervaloch.

 PvP - celkový prehľad 
Toto najvyššie skóre zobrazuje všetkých bojovníkov, ktorí bojovali na bojisku a je založený na ich celkovom úspechu pri všetkých kompletných bojových ťažení. Táto tabuľka zahŕňa predčasne ukončené bojové ťaženie a prehry alebo utrpené zásahy počas procesu aktualizácie. Hodnosti sú vypočítané na základe dosiahnutých bojových úspechov (S). Táto hodnota je znížená pre všetkých hráčov denne o určité malé percento; je to určené na odmenu aktivity a dáva novým hráčom šancu sa vybojovať na ich ceste na vrchol najvyššieho skóre PvP!

 Prechodné výsledky u priebežných bojových ťažení 
Táto tabuľka zobrazuje bojovníkov zoradených podľa ich úspechu v bojových ťaženiach, ktoré dokončili v priebehu doby, ktorú si zvolili. Bojové ťaženia ukončené predčasne hráčom sa nepočítajú. Toto zobrazenie môže obsahovať niekoľko bojových ťažení pre toho istého hráča ak hráč dokončil niekoľko bojových ťažení v priebehu doby, ktorú si zvolil. Každoročný prehľad obsahuje 10000 najúspešnejších bojových ťažení za minulý rok. Každoročný prehľad je aktualizovaný v pravidelných intervaloch a ďalšie sú aktualizované stále.

 Kompletný prehľad 
Toto najvyššie skóre zobrazuje 10000 kompletných bojových ťažení podľa ich úspechov. Niekoľko bojových ťažení u toho istého hráča sú ukázané, tabuľka je založená na dátach ťažení a nie na dátach hráča. Tento prehľad je aktualizovaný v pravidelných intervaloch.

 Medzinárodný prehľad 
Toto je prehľad priemerných úspechov za dokončené bojové ťaženia usporiadané podľa krajiny domácich serverov bojovníkov (aktualizované v pravidelných intervaloch).

 Tituly (pozícia) bojovníkov
Najlepších 1000 bojovníkov v PVP - každému bude prepožičaný individuálny titul a symbol titulu, ktorý je zobrazený v avatari postavy. Titul a symbol zostanú nezmenené do doby, než dôjde ku zmene titulu. Najvyšší Maršal z Holsteinu udelí nasledujúci titul:
Symbol Hodnosť dobra Neutrálna hodnosť Hodnosť zla
Slobodník
Svobodník
Slobodník
Svobodník
Slobodník
Svobodník
Zbrojnoš
Zbrojnoš
Zbrojnoš
Zbrojnoš
Zbrojnoš
Zbrojnoš
Rotmajster
Rotmajsterka
Rotmajster
Rotmajsterka
Vojnový štváč
Vojnový štváč
Práporčík
Práporčík
Práporčík
Práporčík
Veliteľ roty
Veliteľka roty
Poručík
Poručík
Poručík
Poručík
Temný gardista
Temná gardistka
Kapitán
Kapitán
Kapitán
Kapitán
Krvilačný zabiják
Krvilačný zabiják
Kyrysník
Kyrysník
Kyrysník
Kyrysník
Rozsievač hnevu
Rozsievač hnevu
Poľný veliteľ
Poľná veliteľka
Poľný veliteľ
Poľná veliteľka
Vojvodca
Vojvodkyňa
Maršal
Maršal
Maršal
Maršal
Generál
Generál
Poľný maršal
Poľný maršal
Poľný maršal
Poľný maršal
Vojnové knieža
Vojnová kňažná
Hlavný maršal
Hlavný maršal
Hlavný maršal
Hlavný maršal
Vojnové veľkoknieža
Vojnová veľkokňažná
Rytier svetla
Rytierka svetla
Legenda
Legenda
Knieža pekiel
Kňažná pekiel


 Odhlásenie sa
Použitím voľby „Odhlásenie“ v hlavnom menu (status/e) opustíte bojisko. Toto tiež nastane automaticky po určitej dobe ne aktivity. Ak je váš počítač používaný viac než jednou osobou, mali by ste sa tiež radšej odhlásiť zo svojho účtu na váš domáci herný server. Zabezpečíte si tak ochranu, že nikto nevstúpi do vášho bojového ťaženia. „Bojisko“ v hlavnom menu (status/e) na vašom domácom hernom serveri môže byť použité kedykoľvek na návrat na Battle server a môžete pokračovať v priebežnom bojovom ťažení.