Battle Server dil kullanımı:
 

Yönerge Battle Server

 KnightFight Savaş Serverına Hoş geldiniz !
Burada uluslararası savaşlarda yer alabilir, çok uluslu savaş meydanında farklı milletlerden birçok şövalye ile savaşabilirsiniz. Savaşlarda, savaş meydanına girişte üzerinizde bulunan silahları ve eşyaları kullanabilirsiniz. Madalya koleksiyonunuzda bulunan madalyaları beraberinizde getirebilirsiniz. Savaş sezonu boyunca karakterinizin silahlarında ya da eşyalarında herhangi bir değişiklik yapamazsınız ve savaş sezonu boyunca karakterinizin deneyim ve seviyesinde değişiklik olmayacaktır.

 Savaşlar
Savaş meydanındaki karakteriniz, sürekli maksimum yaşam enerjisine sahip olacaktır ve seviyesinde değişiklik olmayacaktır. Saldırı yaptığınız savaşlardan kazanacağınız altın ve hediye deneyim puanları, The Grand Marshal of Holstein – Birleşik Savaş Meydanı Milletleri Savaş Yargıcı tarafından belirlenmektedir. Ödüllendirme, yendiğiniz rakibin savaştaki verimliliğine dayanmaktadır; Kendi karakterinizden daha güçlü rakipler daha fazla ödül kazanmanızı sağlayacaktır. Savaş verimliliği, savaş sezonunu başlattığınız andaki karakterinizin kullanmakta olduğu silahlara, üzerinizde bulunan eşyalara ve karakterinizin statlarına bağlı olarak hesaplanmaktadır ve savaş sezonu boyunca hiç değişmeyecektir.

 Ne zaman ve hangi sıklıkta savaşabilirim?
Seçmiş olduğunuz savaş sezonunun tipine bağlı olarak, belirtilen süre içerisinde size verilen toplam saldırı sayısı kadar savaş yapabilirsiniz. Hangi sezonu seçmiş olursanız olun, 24 saatlik dilim içerisinde 100 saldırıdan fazla yapamazsınız. Ana karakterinizde olduğu gibi, gerçekleştirdiğiniz her saldırı sonrasında sakinleşmek için gerekli zaman savaş serverına kayıt yaptırdığınız andaki seçeneklerinize bağlıdır. Aynı rakibe 12 saat içerisinde en fazla 1 defa saldırabilirsiniz ve karakteriniz her 5 veya 10 dakikada bir saldırı yapabilir.

 Savaş alanındaki ölümsüz ruhlar
Savaş alanında ölen birçok savaşçı, öldükleri iddia edildikten sonra bile savaşmayı bitiremezler. Bu huzursuz savaşçılar savaş alanına zombi gibi ölümsüz karakterler (NPCs) olarak avlanmaya geri dönerler. Bu zavallı ruhlar, genellikle şaşkın ve kendi varlığının durumu hakkında bilgileri olmadığından dünyalar arasında sıkışmış durumdadırlar. Onlar insan rakiplerine saldırmayı tercih ederler ve – Normal Battle Server kullanıcıları gibi- savaş alanındaki zamanları limitlidir.

 Kraliyet Çekilişi
Her tamamlanmış savaş oturumundan sonra, her oyuncu savaş oturumu sırasında yaptığı 100 saldırı sonrasında bilet kazanır. Kraliyet çekilişini kazananlar kendi oyun dünyasında altın, kıymetli taş ya da süreli Premium karakter kazanırlar.

  Savaş server habercisi
Savaş server habercisi, savaş meydanındaki diğer şövalyelere mesaj göndermek ve almak için kullanılmaktadır ve savaş sezonları boyunca yapmış olduğunuz saldırıların ve defansif savaşların raporları burada tutulmaktadır. Savaş serverı uluslararası olduğu için, mesaj göndermeden önce göndereceğimiz kişinin mesajı anlayıp anlamayacağına dikkat etmeniz gerekmektedir. Sadece sizinle aynı savaş serverında hâlihazırda savaşmakta olan şövalyelere mesaj gönderebilirsiniz. Alıcının savaş serverında bulunmaması durumunda mesaj gri olarak işaretlenecek ve alıcı tekrardan savaş serverına kayıt yaptırması durumunda bu mesajı okuyabilecektir. Aynı durum oyuncunun yer aldığı ve süresi dolan saldırı ve savunma raporları içinde geçerlidir

 İsteğe bağlı savaş oturumunun sonlandırılması
Süresi dolmadan önce savaş sezonunuzu sonlandırabilirsiniz. Eğer zamanından önce bitirirseniz, ödül olarak altın ya da deneyim puanı kazanmayacaksınız. Lütfen bunu dikkate alınız( savaş sezonunda kullanılan ayarlara dayanarak), dahil olduğunuz savaş sezonu bittikten sonra yeni bir savaş sezonundan yer alamayabilirsiniz.

 Savaş Sezonunun Bitmesi
Dahil olduğunuz savaş sezonunuzun süresinin bitmesi veya yapmanız gereken maksimum saldırı miktarı tamamlandığında savaş sezonunuz sona erecektir. Buna bağlı olarak, the Grand Marshal of Holstein (savaş yargıcı) savaş sezonu boyunca kazandığınız altınları ve deneyim puanlarınızı ana karakterinize ekleyecektir. Eğer herhangi bir madalya için gereklilikleri yerine getirdiyseniz, madalya ile de ödüllendirileceksiniz.

 Madalyalar
Özellikle başarılı savaş sezonu sonrasında ödüller garanti edilmektedir. Bu durum savaş oturumu sezonunun sonunda ki gibi savaş sezonun sonunda gerçekleşir; Sezon ayın ilk gününde başlar son gününde biter. Madalyalar ana karakterinize eklenecektir. Madalyaları koleksiyonunuza eklediğinizde diğer oyuncular tarafından da görülür hale getirebilirsiniz. Madalya hakkındaki bütün bilgiler, savaş serverında hangi madalyanın hangi tarih ve saatte kazanıldığını ve hangi madalya ile ödüllendirildiğini göstermektedir. Süresi doldurulmadan bitirilen savaş sezonlarında madalya kazanılmayacaktır. Bütün madalyalar devamlı olarak korunacaktır.
3 Farklı kategoride 30 farklı madalya bulunmaktadır:

 Aktivitelerinizin madalyaları 
Bazı madalyalar savaş sezonunun bitişinde düzenli olarak kazanılmaktadır, 1500 saldırı sonrasında kazanılan madalya, belirtilen miktarda altın kazanılması veya belli miktarda savaş sezonuna katılım sonrasında kazanılan madalyalar gibi.

 Kaydedilmiş Rekorların Madalyaları 
Bu madalyalar savaş serverında 100 tane oturumun tamamlanması sonrasında kazanılmaktadır. Savaş oturumunun bitiminde bu yeterliliği sağlayan tüm oyuncular bu madalyayı kazanmaya hak kazanacaklardır. Bu madalyalar savaş meydanı rekoru olarak sunulmaktadır.

 Bir savaş dönemindeki ki en iyi 10 savaş sezonunun madalyası  
Her savaş dönemimin bitiminde ( aylık olarak), savaş serverı madalya kazananların ödüllerini ana karakterlerine dağıtacaktır. Geçen dönemde er alan tüm savaş sezonları kazananları hesaplamak için kullanılmaktadır. Örnek olarak madalya tanımlamaları şu şekilde olabilir “ Savaş Server 1’de 08/2010 döneminde en çok altın ile ödüllendirilen (2821) 10 savaşçıdan 4. Olmanın madalyası”. Madalyalar için 4 farklı renk bulunmaktadır: Altın(1. Sırada), gümüş(2. Sırada), bronz(3.sırada) ve siyah (4 ile 10. Sıralar arasında olanlar)
Son 2 kategorideki madalyalar ikinci olanlar için teklif edilmektedir. Bu madalyalar “Cesaretin Madalyası” olarak adlandırılmıştır. Onlar özellikle yıkıcı savaş sezonları için ödüllendirilmiştir.
{yüksek skor}

 Yüksek Skorlar
Yüksek skorlarda birkaç farklı sıralama bulunmaktadır. Yüksek skorlar tablosunda hangi sütuna tıklanır ise o sütun referans alınarak sıralama yapılacaktır. Savaş başarıları her yüksek skor tablosunda gösterilmektedir. Savaş başarısı karakterin zaferlerini, yenilgilerini, savaş puanlarını, düşmanlarına verdiği toplam hasarı ve savaş yargıcı tarafından ödül olarak verilen altın miktarını içerisine almaktadır.

 PvP –Devam Eden Savaş Sezonları 
Bu skor tablosunda şövalyeler devam eden savaş oturumlarındaki başarılarına göre sıralanmaktadır. İlk 10000 en başarılı oyuncular bu tabloda gösterilmektedir ve düzenli aralıklarla yenilenmektedir.

 PvP Tam Genel Bakış 
Bu yüksek skor tablosunda savaş serverında savaşan bütün oyuncular tamamladıkları savaş oturumlarındaki başarılanının ortalamasına göre sıralamaktadır. Bu tablo kendi isteği ile bitirilen savaş oturumlarını ve bu oturumlarda alınan ve verilen tüm hasarları da içermektedir. Bu tablo belirli aralıklarla yenilenmektedir ve PVP rütbeleri güncelleme işlemi esnasında verilmektedir.{pvp- daha fazla bilgi}

 Devam Eden Savaş Oturumunun Ara Sonuçları 
Bu tablo görüntülenmesini istediğiniz zaman diliminde tamamlanmış savaş oturumlarındaki başarılarına göre oyuncuların sıralanmasını göstermektedir. Savaş oturumunu kendi isteği ile bitiren oyuncular sıralamaya dahil edilmemektedir. Görüntülenmesini istediğiniz zaman diliminde bir oyuncu birden fazla savaş oturumu tamamlamış ise her savaş oturumu görüntülenmektedir. Yıllık genel bakış, geçmiş yıldaki tamamlanan en iyi 10000 savaş oturumunu göstermektedir. Yıllık genel bakış, düzenli aralıklarda yenilenmektedir ve diğerleri sürekli olarak yenilenmektedir.

 Tam Genel Bakış 
Bu yüksek skor tablosu, tamamlanmış savaş sezonlarındaki başarılarına göre en iyi 10000’i sıralamaktadır. Aynı oyuncu için birden fazla savaş sezonları gösterilebilir, bu tablo oyuncu verilerine değil oturum verilene dayanmaktadır. Bu genel bakış düzenli olarak yenilenmektedir.

 Uluslararası Genel Bakış 
Savaşçıların ana karakterlerinin bulundukları ülkelere göre sıralanmış, tamamlanan savaş sezonlarındaki başarı ortalamalarına genel bir bakış. (düzenli aralıklarda yenilenmektedir)

PVP deki en iyi 1000 şövalyelerin karakterlerinde almış oldukları bireysel rütbeler ve bu rütbelerin sembolleri karakter resimlerinde gösterilmektedir. Bu rütbeler ve semboller süresiz olarak gösterilecektir fakat değişmesi durumunda rütbeler değişecektir. The Grand Marshal of Holstein şu rütbeleri vermektedir:
{rütbeleri göster}

 Çıkış